Врежана Алуминиумска фолија намалувачки капа врз основа на основните бои


 • Порт: Кингдао
 • Плаќање: T / T, L / C
 • Името на брендот: Baoquan
 • Прилагодено Подреди по: Прифати
 • Водач Време: 10-20days по добивањето на плаќање
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали

  ФОБ Цена: US $ 0,059-0,054 / Парчиња
  Мин цел: 50000 парчиња
  Материјал: алуминиум-Plasitc
  Тип: смалуваат капа
  Употреба: Шишиња
  Функција: Не се истури
  Прилагодено Подреди по: Прифати
  Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)

  Набавка Способност: 2000000Piece / парчиња месечно
  Детали Пакување: Картон големина: 500 * 450 * 400mm 
  1100PCS на картон 
  450,000PCS (420 штеки) / 1x20 " 
  920,000PCS (840 штеки) // 1X40 ' 
  пристаниште: Кингдао
  Водач Време: 7-10days по добивањето на плаќање

  Името на брендот: Baoquan Број на моделот: Алуминиумска фолија капа
  Боја: Како услов
  Големина: Coustomized Големина
  на примерокот: дозволена
  Пакување: кутија
  за аплицирање: Пакување
  MQQ: 50000pieces логото: сопствени лого печатење

  Опис на производот

  категории алуминиум-пластика смалуваат капа
  Број на модел: прилагодено
  големина  30 * 60, 25 * 43, 25 * 33, 28 * 15, 30 * 35, 31,5 * 44, итн
  печатење Литографски печатење, злато печат, врежана, топла фолија, темно crinkles печатење
  MOQ: 50000 парчиња
  цена: Прашај за котација
  Набавка Способност: 2000000 на месец
  Време на испорака: 10 дена
  Детали за пакување: Тетрапак пакување Компјутери / ЦТН Како Пер побарале бесплатна логото на печатење на пакувањето палети за пакување ако е потребно
  Редовна Големина: прилагодено големина
  материјал: Алуминиум-пластика
  дебелина: Според клиенти барање
  печатење: Според клиенти барање
  Достапно 1. Во различни структури: ЈП или каширане Материјали е на располагање премногу.
  2. примерок е слободен
  3. Во различни дебелина: 10 ~ 250microns
  4.In различни печатење: цилиндар печатење до 12 бои.
  5.can печатење кеси со должина 1350mm
  6.Can обврзувачки хартија картичка на кеси
  Испорака пристаниште: Кингдао
  Начин на плаќање: T / T, L / C

  Baoquan алуминиум пластична капа е главно се користи за запечатување пакување на различни високо квалитетен алкохолни пијалоци и пијалоци. Таа е направена од чист алуминиум плус ЈП три-слој ко-екструдиран композитни, метал текстура, топлина деформација, погоден за долгорочно чување и елегантен изглед. Сега е многу популарна запечатување пакување производи. Производи може да се направи светла и матирано површината ефекти, може да се печатени во различни бои. Топла печат и печатење на било кој модел. Горниот дел на капачето од алуминиум пластично шише може да биде топла печат LOGOG, која може да се направи во конкавни и конвексни ефект.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !